Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wystarczy wziąć pod uwagi stawki proponowane przez firmy pozycjonerskie za pozycjonowanie strony www czy sklepu internetowego. Można wyróżnić mniej więcej takie przedziały:

– 100-500 zł

– 500-1500 zł

– 1500-3000 zł

Jeszcze raz powtórzę, że to co napisałem nie jest w żaden sposób wiążące. Nie wykluczone, że znajdzie się firma oferująca pozycjonowanie za 5000 zł miesięcznie i więcej. Jeżeli chodzi o firmy proponujące najniższe stawki (powiedzmy do 10 zł miesięcznie), którzy proponują takie stawki zazwyczaj mówią o natychmiastowych efektach a pozycjonowanie to długotrwały proces. W związku z tym dotarliśmy do tego, że pozycjoner może się cenić.

Konkurencja i potrzeby rynku w branży pozycjonerskiej

Sam fakt dużych zarobków pozycjonerów nie jest jednak najważniejszy. Najważniejsze jest to, co należy zrobić, aby zarobki zostały osiągnięte. Tutaj dochodzimy do problemów. Na początek jednak musimy zdefiniować dwa obszary. Oto, co mam na myśli:

– konkurencja

– potrzeby rynku

Zacznijmy od rzeczy mniej przyjemnej czyli rzecz jasna konkurencji. Konkurencja jest po prostu gigantyczna. Żyjemy w czasach kiedy sama obecność w internecie nie jest wystarczająca. W internecie można znaleźć miliardy stron.

Właściciele tych stron zdają sobie sprawę, że bez pozycjonowania klienci ich nie odnajdą. Co za tym idzie, podejmowane są kroki mające na celu znalezienie firmy pozycjonerskiej. Ludzie to widzą i coraz więcej osób oferuje pomoc podczas pozycjonowania. Podczas mówienia o konkurencji powiedziałem też o potrzebach jakie ma rynek. Rynek ma zdecydowanie coraz większe potrzeby. W związku z tym znajduje się miejsce dla coraz większej ilości firm. Można powiedzieć, że z jednej strony są negatywy a z drugiej pozytywy.

Jakość pracy pozycjonera

Skoro powiedziałem już o konkurencji i potrzebach jakie ma rynek, najwyższy czas powiedzieć o jakości. Bez względu na to czego dotyczy sprawa jakość jest czymś niezbędnym. Jeżeli nie ma jakości to nie ma wyników. W przypadku pozycjonowania należy mówić o miejscu w TOP 3 wyników wyszukiwania. Miejsce w czołowej trójce to sukces. Przy okazji warto podkreślić, że są firmy, które pośrednio oszukują swoich klientów. Mam na myśli cel w postaci miejsca na pierwszej stronie wyników wyszukiwania (na pierwszej stronie wyników wyszukiwania możemy znaleźć 10 adresów). Miejsce poza TOP 3 nie przełoży się na żadne korzyści. Myślę, że na jakości zakończę podawania informacji. Nie oznacza to jednak tego, że to już koniec tekstu. Czas, aby wszystko zostało podsumowane. Jak z pewnością zauważyliście, zarobki pozycjonerów to temat dosyć skomplikowany.

Co ma wpływ na zarobki w pozycjonowaniu

Wpływ na zarobki ma cała masa czynników. Jeśli chcecie zarabiać jako pozycjonerzy to w żadnym wypadku Was do tego nie zniechęcam. Po prostu zależało mi na tym, abyście wiedzieli jak przedstawia się sytuacja. W przypadku gdy człowiek jest świadomy sytuacji, podejmowane decyzje są zdecydowanie lepsze. Zresztą w każdej branży należy mieć świadomość szans i zagrożeń. To nie jest tak, że pozycjonowanie jest w tym względzie jakimś wyjątkiem. Bez względu na podejmowane przez Państwa decyzje, życzę wszystkim udanych skutków decyzji. Mimo tego wszystkiego, co zostało przeze mnie poruszone, każdy odpowiada wyłącznie za siebie. Moim zdaniem nie powinno być jakichkolwiek nieporozumień, ale jeżeli są, zachęcam do zadawania pytań pod tekstem. Na wszystkie pytania udzielone zostaną odpowiedzi. Satysfakcja czytelnika jest dla mnie czymś bezwzględnie najważniejszym. Jest to zasada, której trzymam się po prostu od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *