Większość osób którym zależy na promocji własnej strony, albo też własnego sklepu internetowego zastanawia się najczęściej z jaką to agencją SEO/SEM powinni rozpocząć współpracę. I jak się okazuje takich agencji jest naprawdę bardzo dużo i od was głównie będzie zależeć która z nich jest dla ws odpowiednia i taką też ma ofertę ciekawą. Jak wszyscy wiemy wybranie odpowiedniej firmy do pozycjonowania jest dość skomplikowane i trudne. Większość z was nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, że jednak to nie tylko chodzi o samą firmę, ale także najważniejszym elementem jest umowa, którą trzeba podpisać aby taka firma mogła się wywiązać ze swoich usług. Tak samo jest w przypadku kiedy to firma oferuje usługi i chce aby faktycznie taka umowa została przygotowana należycie odpowiednio i właściwie, a przede wszystkim na czas. Przede wszystkim powinniśmy stosować się do kilku zasad.

Złota zasada pozycjonowania strony internetowej

Po pierwsze trzeba mocno określić umowę na jakiej zasadzie i do jakich działań ma ona być zastosowana. Warto aby na stronie jeśli chodzi o pozycjonowanie nie pojawiały się sformułowania typu dla takiej strony frazy kluczowe te i te osiągną poziom ten i tamten. Dlatego że tak naprawdę to co w danej chwili akceptuje wyszukiwarce w następnej chwili może już nie akceptować, dlatego warto wybrać takie elementy ogólnikowo i klient także powinien się z tym liczyć. Trzeba także pamiętać, że podpisanie umowy zarówno przez klienta jak i także przez firmę to nic innego jak określenie tego na czym wam ogólnie zależy i warto dojść do jakiegoś rozsądnego porozumienia z obu stron.

Zanim podpiszesz umowę na pozycjonowanie www strony to przeanalizuj dokładnie jej treść

Przygotowanie i podpisanie takich umów także wymaga odpowiedniego dobrania terminu a więc trzeba się zastanowić czy mają być to umowy długoterminowe, czy też krótkoterminowe. Oczywiste jest że takie agencje wolą także umowy krótkoterminowe z tego względu, że tak naprawdę takie pozycjonowanie to stale rosnąca praca wraz z obowiązkami które przychodzą, aby nie tylko zwiększyć pozycję takiej strony internetowej, ale także aby potem ją na takiej pozycji utrzymać. Tak naprawdę takie umowy mają mnóstwo zalet dlatego warto dowiedzieć się jak należy ją przygotować we właściwy sposób. Tak więc trzeba pamiętać przy takiej umowie o:

  • terminie trwania umowy
  • usługach jakie wykonać powinny firmy
  • a także o podwyżkach jeżeli taka firma ma długoterminowe umowy z klientami
  • oraz wiele innych

Zdecydowanie tak dobrze przygotowana umowa na pewno powinna zaspokoić nie tylko klienta, ale także firmę która zdecyduje się przygotować umowę na ogólnych zasadach.

Mało kto z nas lubi długoterminowe umowy. Pozycjonowanie strony www czy sklepu internetowego to długotrwały i pracochłonny proces. Często zdarza się, że agencje seo proponują swoim klientom umowy trwające kilka lat, a czas wypowiedzenia sięga w niektórych umowach na pozycjonowanie witryny nawet kilka m-c.

Jak powinna wyglądać umowa na pozycjonowanie strony www

Nasza agencja nie stosuje takich metod, uważamy, że okres 3 m-c jest okresem wystarczającym, aby udowodnić klientowi, że coś zaczyna się dziać na jego witrynie. W tym okresie powinien być przeprowadzony solidny audyt seo strony www, optymalizacja strony internetowej, a ruch czy pozycje fraz powinie być widoczne. Okres trzech miesięcy, to wystarczająca ilość czasu jaki można pokazać pierwsze efekty klientowi.

umowa na pozycjonowanie stron www

Formularz wyceny fraz do pozycjonowania

    Czy witryna www była już kiedyś pozycjonowana
    TAKNie

    Wyrażam zgodę na otrzymanie propozycji pozycjonowania mojej witryny