Reklama zrobiona bez zarzutów i promocja firmy w Internecie, może dostarczyć jej setki nowych klientów. Firma znacznie na takiej promocji zyska, nie tylko klientów ale i pozytywny wizerunek. Strona internetowa firmy musi przyciągać klientów merytoryką zawartej w niej treści oraz wyglądem. Tylko wtedy będzie zapadała w pamięć, sprawiając że ludzie będą ją odwiedzali coraz częściej.

Staranna promocja firmy w sieci polega zarówno na pozycjonowaniu strony w sieci jak i dbałości o odpowiednio dobrane linki sponsorowane oraz przygotowanie opisu firmy zachęcającego do odwiedzenia witryny i zapoznania się z jej ofertą. Taką reklamę w sieci można wykonać korzystając z usług innych firm działających w sieci, które zajmują się marketingiem i tworzeniem wizerunku firmy. Na rynku jest tyle firm zajmujących się taką działalnością, że nie jest problemem znalezienie jednej, która wykona cały proces dokładnie i rzetelnie – tworząc stronę, dodając zdjęcia do galerii i uwypuklając korzyści jakie odniesie klient dokonując zakupów w naszej firmie. Innym sposobem lecz bardzo podobnym dla zdobywania linków prowadzących do serwisu jest linkowanie w blogach, do których artykuł może dodać praktycznie każdy czyli do pozycjonowanie za pomocą precli.

Tutaj trzeba uważać podobnie jak z katalogami i swoje artykuły dodawać do wartościowych precli, które nie zostaną najprawdopodobniej w najbliższym czasie zbanowane przez wyszukiwarkę chociażby Google. Kolejnym sposobem podobnym do poprzedniego jest umieszczanie artykułów z linkiem w serwisach z, których inni internauci mogą pobrać nasze artykuły z linkiem i umieścić na swojej stronie www i w ten sposób zwiększyć liczbę linków do naszego serwisu. Istnieją serwisy, które są swoistym bazarem linków i na nich można wykupić link za pewną kwotę. Jej wysokość zazwyczaj wyznaczają osoby, które udostępniają swoje serwisy internetowe. Na takich giełdach linków można zdobyć bardzo dużą liczbę linków do naszej strony oczywiście jeżeli dysponujemy odpowiednim kapitałem. Nie można zapomnieć napisać również o bardzo istotnym sposobie na pozycjonowanie strony poprzez linkowanie.

Tym sposobem wykorzystywanym przez chyba większość pozycjonerów jest budowanie własnego zaplecza, które potem będzie służyć do pozycjonowania serwisów. Zaplecze to są nasze własne strony internetowe, blogi, precle, katalogi które wykorzystujemy do pozycjonowania.