Search Engine Optimization, to zbiór czynności wpływających na pojawienie się strony internetowej jak najwyżej w wyszukiwarce. To budowanie popularności strony. Ma na celu promowanie , reklamowanie strony w Internecie. Pozycjonować można na wiele sposobów: dobór słów, pisanie artykułów, katalogowanie, linkowanie, budowanie zaplecza pozycjonerskiego.

Pomaga znaleźć klientom Twoją stronę i zawartą na niej ofertę. Klienci zdecydowanie lepiej traktują oferty firm, które pojawiają się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce. Pozycjonowanie pozwala na radykalne zwiększenie oglądalności serwisu internetowego, przyczynia się do wzrostu sprzedaży, a także kształtuje markę. Pozycjonowanie jest dużo bardziej wydajne niż zakup banerów reklamowych czy roznoszenie ulotek. Pozycjonowanie stron to nie bywa wysoce prosta sprawa, tak jeśli może się to wydawać licznej grupie osób. Bardzo nie najgorzej wiedzą o takim osoby, jakie zajmują się takim na co dzień. Jednak wszelki webmaster bywa w stanie wypozycjonować stronę bez dużego wysiłku tak, żeby przyniosła ona zamierzone efekty. Przecież nikt nie chce takie webmastera, jaki wypozycjonuje nam stronę, a ona nadal będzie na ósmej stronie w wyszukiwarkach. Każdy kto posiada swoją stronę Internetową, chce żeby była ona jeśli najczęściej odwiedzana. Strona mało popularna bywa w tutejszym przypadku bezużyteczne.

Po pierwsze i najważniejsze, pozycjonowanie stron musi zapoczątkować się od wybrania odpowiedniego zestawu słów kluczowych. Spośród nich trzeba wybrać jedno najważniejsze, jakie będzie nam napędzać największy ruch. W warunkach polskich efektywnie bywa wybrać jakąś krótką i popularną frazę. Pozycjonowanie stron nie bywa tak naprawdę trudną sztuką, gdy już opanuje się podstawy. Większość tajemnic zawodowych, są tajemnicą także do samych pozycjonerów. Mimo tego, ostrożność w pracy nad pozycjonowaniem swojej strony bywa koniecznością. Czemu? Ponieważ jeżeli przesadzimy chociażby z ilością linków w katalogach stron albo z nasyceniem słowami kluczowymi naszej strony.